Zdrowotna dieta oczyszczająca – jaka to jest?

Dieta oczyszczająca organizm przywraca energię do życia, poprawia nastrój a także sprawia, że cera jest rozpromieniona i pełna blasku. Dieta ta polega np. na spożywaniu wyłącznie jabłek przez dwa dni albo wprowadzeniu jadłospisu składającego się tylko z owoców i warzyw przez okres 7 dni.

Dieta usuwająca toksyny jest sposobem na zniwelowanie uczucia ciężkości oraz na zlikwidowanie obrzęków, uzyskując jędrność skóry. Dieta oczyszczająca wymaga jednak pełnego zdrowia osoby planującej wprowadzić ten rodzaj diety. Jest dużo różnorodnych diet niszczących toksyny. Część z nich skupia się na piciu wody, soków i naparów z ziół, inne natomiast opierają się na konsumowaniu wyłącznie jednego produktu.

Najlepszą dietą jest dieta urozmaicona, polegająca na wprowadzeniu przez okres od 10 do 14 dni produktów zdrowych produktów.

W trakcie kuracji mającej na celu oczyszczenie organizmu kategorycznie zabrania się potraw ciężkostrawnych, produktów w barach szybkiej obsługi (fast food), używek i jedzenia z dużą zawartością chemii. Efekty takiej diety są widoczne już nawet po paru dniach kuracji, osoba nabiera lekkości, staję się żywotna, czuję się jakby odżyła. Innym skutkiem stosowania diety oczyszczającej jest usunięcie obrzęków oraz worów pod oczami, skóra na całym ciele staje się elastyczniejsza i nabiera pięknych kolorów.